• טיול מאורגן לברלין

  ברלין, פוטסדאם, דרזן

  טיסות לברלין   חבילות לברלין

  מסלול למטייל העצמאי בברלין

  ברלין
  טיסה לברלין, בירת הרפובליקה הגרמנית. ברלין הופכת במהרה לאחת הערים בעלת מספר המבקרים הרב, וזאת בשלל ההכרה כי הופכת להיות המרכז התרבותי של אירופה. עם הנחיתה, העברה למלון. מומלץ לעשות סיור היכרות ראשוני בעיר.

  אתרי הנצחת היהודים
  את היום מומלץ להקדיש לברלין, ששרידי החומה שבליבה, הם זכר להיותה בעבר, הלא רחוק, סמל להפרדה בין מדינות הגוש הקומוניסטי למערב. העיר משלבת ארכיטקטורה מודרנית עם סגנונות בניה עתיקים תוך הקפדה על תכנון עירוני.

  מומלץ לעשות סיור בשני אתרי הנצחה לעם היהודי: הרציף ה-17 ואזור שיינברג. ולהמשיך בסיור פנוראמי, שיכלול את האתרים המרכזיים בעיר. נבקר בשער ברנדנבורג, האתר המפורסם ביותר של העיר. נעבור בשדרת אונטר דן לינדן - שדרת עצי התרזה, אותה הפך פרידריך הגדול לציר המרכזי של העיר, ובנה לצידה את המבנים החשובים ביותר. נראה את האנדרטה המרשימה לזכר קורבנות השואה, פרי תכנונו של האדריכל אייזנמן. בהמשך, נראה את מגדל הטלוויזיה - סמלה המסחרי של מזרח ברלין.
  לא נחמיץ את בנין הרייכסטאג, בנין האופרה, יד הזיכרון לצבא הסובייטי, אוניברסיטת "הומבולדט" וכמובן שדרת קודאם היוקרתית.

  פוטסדאם
  בעיירה פוטסדאם, בירת מחוז ברנדנבורג, בה נמצא אחד הארמונות היפים באירופה "שלוס סנסוסי" (ארמון "אין הדאגות") (שעות פתיחה: 10:00-18:00, יום שני סגור, דמי כניסה 12 יורו), שנבנה בהזמנתו של פרידריך הגדול ומהווה חיקוי לפאר הצרפתי, אותו העריץ נצפה בארמון ובגנים היפהפיים. נמשיך ל"ואנזה" ונבקר בוילה, שעל שפת האגם, בה התקיימה ועידת ואנזה, שהחליטה על "הפתרון הסופי". בתום הביקור נחזור למלוננו.

  ברלין המזרחית - אזור MITTE
  באזור ה-"MITTE" - לב ליבו של החלק המזרחי של העיר ואזור המרכז החדש ובו ריכוז של מוזיאונים וגלריות. נתחיל בכיכר אלכסנדר פלאץ, שהייתה בעבר, ליבה של גרמניה הסוציאליסטית, נמשיך לאורך נהר השפריי ונצפה בברלינר דום, הקתדראלה של ברלין, שנבנתה בתחילת המאה שעברה בסגנון הרנסאנס האיטלקי . נמשיך לאי המוזיאונים, שהוכר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמי.
  מוזיאון פרגמון - שעות פתיחה 10:00-18:00, דמי כניסה 10 יורו.

  ברלין מזרח ומערב
  ביקור בקו התפר בין "מזרח ומערב" במתחם "הטופוגרפיה של הטרור" שם שכנו מרתפי הגסטאפו. נבקר במוזיאון היהודי המתעד את  יהדות גרמניה (שעות פתיחה: 10:00-20:00, דמי כניסה 5 יורו). נמשיך לאורך תוואי החומה לאורך פרידריך שטארסה עד הגיענו ל"צ'ק פוינט צ'רלי" - נקודת המעבר המרכזית בין שני חלקי העיר. משם נמשיך מזרחה לאזור היהודי "אורייננבורגשטראסה" בסביבתו, בית הכנסת העתיק, האקשר מארקט, והאקשהוף עם החצרות המדהימות.

  ברלין - דרזדן
  ביקור בדרזדן (כביש A-13 דרומה כשעתיים), בירת מחוז סקסוניה, על נהר האלבה. העיר הברוקית היפה ביותר של מזרח גרמניה, שנהרסה במהלך מלחמת העולם השנייה ונבנתה מחדש תוך שימור השרידים והמבנים ההיסטוריים, בה ניתן כיום לראות ארכיטקטורה מרשימה ומסורת עתיקת יומין. נראה את "מצעד האצילים, המתוארים בפסיפס ענק, את בית האופרה, אחד המפוארים והחשובים באירופה ונטייל ברובע העתיק ובמדרחוב של העיר. חובה לבקר בגלריה המפורסמת (שעות פתיחה: 10:00-18:00, דמי כניסה 7 יורו) ובית האוצר החדש של מלכי סקסוניה (דמי כניסה 6 יורו).

  ברלין
  יום לסיורים במרכזי הקניות התוססים, בתי הקפה והמסעדות של העיר הקסומה. מומלץ לבקר במוזיאון אומנות GEMALDEGALERIE שעות פתיחה: 10:00-18:00, סגור ביום שני, דמי כניסה 8 יורו.

   

  מסעדות מומלצות בברלין

  ברלין - מסעדת SASAYA
  LYCHENERSTRASSE 50, Tel: 041-2401002
  MONSIEUR VONG
  ALTE SCHONHOUSER STRASSE 46, Tel: 03030872643

  פוסטדאם - מסעדת BOCCO DI BACCO
  FRIEDRICHSTRASSE 167/168, Tel: 03020672828

  ברלין המזרחית (אזור MITTE) - DOLORESS   ROSA LUXENBURG STRASSE 7, Tel: 03028099597

  דרזדן - מסעדת  ALTMARKTKELLER
  ALTMARKT 4, Tel: 03514818130

   

 • צור קשר

  • אני מעדיף פניה: